Cumartesi , 27 Mayıs 2017

THY Genel Yetenek Soruları – Test 2

THY Genel Yetenek Soruları – Test 2 sayfamıza hoşgeldiniz. THY Genel Yetenek Sınavlarında 45 tane Genel Yetenek Sorusu yer almaktadır. Testimizde yer alan 10 Genel Yetenek Sorusu THY Genel Yetenek Sınavlarında sorulan soru türleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. THY Genel Yetenek Soruları genel olarak Matematik konularından oluşmaktadır. Ama az sayıda Türkçe sorusu yer alabilmektedir. THY Genel Yetenek Sınavlarını geçerek mülakat aşamasına gelmiş adayların genel olarak Genel Yetenek Sorularının %75-80′ine doğru yaptıklarını söyleyebiliriz. Tabii bu oran sınavların kolaylık-zorluğuna göre alınacak aday sayısına göre her sınavda farklılık gösterebilmektedir. Şunu belirtmek isteriz ki Genel Yetenek Sorularının neredeyse tamamı tüm adaylar tarafından yapılabilecek düzeyde olmaktadır. Ancak zaman kısıtı ve sınav stresi birçok adayın mülakat aşamasına geçmesine engel olmaktadır. Bu zaman kısıtını da Genel Yetenek Sorularında pratik yaparak aşabilirsiniz.

Genel Yetenek Testimizde yer alan 10 THY Genel Yetenek Sorusu sitemiz editörleri tarafından THY Genel Yetenek Sınavlarına hazırlanan adaylara fikir vermesi için hazırlanmıştır.

THY Genel Yetenek Sorularının sorulduğu, THY Genel Yetenek Sınavlarının nasıl gerçekleştiği ve bu sınavlara nasıl hazırlanmanız gerektiğini THY Uzmanlık Sınavlarına Hazırlık sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

THY Genel Yetenek Sorularının yer aldığı diğer testimize buradan ulaşabilirsiniz;
THY Genel Yetenek Soruları – Test 1

Etiketler: THY Genel Yetenek Soruları, THY Genel Yetenek Sınavı, Genel Yetenek Soruları, THY Uzman Adaylığı Genel Yetenek Soruları, THY Memurluk Genel Yetenek Soruları

Scroll To Top